11 Temmuz 2020
  Ana Sayfa     Genel Haberler     Abi kardeş Avrupa şampiyonu oldular

 Abi kardeş Avrupa şampiyonu oldular

Köyümüzün gururu Zafer ve kardeşi Serdar Şayık Antalya’da düzenlenen 4. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası şampiyonasında Avrupa şampiyonu oldu.


Zafer Şayık, KickBoks, Muaythai, Günyüzüm Haber, www.gunyuzum.com, tornük, günyüzü

Abi kardeş Avrupa şampiyonu oldular

 

Köyümüzün gururu Zafer ve kardeşi Serdar Şayık Antalya’da düzenlenen 4. Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası şampiyonasında Avrupa şampiyonu oldu.

 

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünden olan Bursa’da ikamet eden Zafer ve kardeşi Serdar Şayık, 4-7 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılan şampiyonada mücadele etti.

 

 

04-07 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya düzenlenen 4. Uluslararası Türkiye Açık (Turkish Open) Kick Boxing Avrupa Kupasına 27 ülkeden 2500 sporcu katıldı. Sporcularımızdan Serdar ŞAYIK büyük erkekler 57 Kg K1, kardeşi Zafer ŞAYIK ise büyük erkekler 57 Kg K1 kategorisinde rakiplerini yenerek Avrupa şampiyonu oldular ve Türk bayrağını göndere çektirmeyi başardılar.

 

Bosna Hersek’de yapılacak olan Dünya Kick Boks şampiyonasında 57 Kg’da Serdar ŞAYIK 63,5 Kg’da Zafer ŞAYIK ülkemizi temsil etme hakkı kazandılar.

 

Şampiyonanın ardından duydu ve düşüncelerini sosyal medya hesabından paylaşan Zafer Şayık, ‘’Avrupa Kupasında abi kardeş şampiyon oldum. Kardeşimi de tebrik ediyorum.

Maddi manevi destek veren kulübüm Ankara Etimesgut Belediyesine ve Antrenörü Haydar Babacan'a çok teşekkür ederim. Dua eden herkesten Allah razı olsun’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Zafer ŞAYIK kimdir?

 

Zafer ŞAYIK 03 Temmuz 1998 yılında Gümüşhane’nin Üçtaş köyünde dünyaya geldi.

 

Görükle Hazinedaroğlu Özkan İlkokulu okuduktan sonra Nilüfer - Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektronik bölümünden mezun olan Zafer ŞAYIK 2016 Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği okumayı hedefliyor.

 

Daha önce Karate sporuyla ilgilenen baba İbrahim ŞAYIK’ın teşvikiyle okulun düzenlemiş olduğu Taekwondo seçmelerine katıldı. Bu sporu ilk defa yapmasına rağmen birinci gelerek dikkatleri üzerine çekti.

 

Spor hayatına ilk olarak özel bir salonda 2012 yılında Taekwondo ile başladı. Bu sporu fazla sevmedi ve daha sert spor yapmak istediğinden bir süre sonra Taekwondo’yu bırakıp Kick Boks’a başladı.

 

2012 yılında İlk kez Marmara Kick Boks Şampiyonası katıldı. İlk katıldığı şampiyonada birinci gelerek ilk altın madalyasını aldı. 2012-2013-2014-2015 yıllarında düzenli olarak Marmara Kick Boks Şampiyonası katıldı ve hepsinde şampiyon oldu. 2016 yılında Türkiye Muay Thai Federasyonu sporcusu oldu.

 

27 Ağustos - 03 Eylül 2016 tarihleri arasında İrlanda’nın Dublin kentinde yapılan Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası katıldı. Birinci maçında Hırvat rakibini ilk rauntta nakavt etti. İkinci maçında Slovakya rakibini 3-0 üçüncü maçında Rus rakibini 3-0 ve dördüncü yani final maçında Bulgar rakibini 2-0 yenerek 60 kg Low Kick branşında dünya şampiyonu oldu. Altın madalyaya ulaşan Zafer ŞAYIK, Dünya Şampiyonu oldu ve Türk bayrağını göndere çektirdi.

 

2016 yılında Türkiye Muay Thai Federasyonu’na katılan Zafer ŞAYIK 8 maç yaptı hepsini kazanarak Türkiye’de tüm dikkatleri üzerine çekti. 60 kg Low Kick branşında dünya şampiyonu oldu.

 

Çek Cumhuriyetinin Prag kentinde 29 Haziran 2018’de başlayan ve 07 Temmuz 2018 tarihinde sona eren Avrupa Muaythai Şampiyonasında 63,5 Kg. gümüş madalya aldı.

 

 

Günyüzüm Haber

www.gunyuzum.com

07.04.2019

 

 
 
 Zafer Şayık    KickBoks    Muaythai    Günyüzüm Haber    www.gunyuzum.com    tornük    günyüzü 

 Okunma Sayısı : 2004      Tarih :10.04.2019


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu