26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Genel Haberler     Dernek Başkanlığına Mustafa Boz Tekrar Seçildi

 Dernek Başkanlığına Mustafa Boz Tekrar Seçildi

Gümüşhane İli Kürtün İlçesi Günyüzü Ve Üçtaş Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği 7. Olağan Genel Kurulunda Mustafa Boz Tekrar Başkanlığına Seçildi. 

 
Gümüşhane İli Kürtün İlçesi Günyüzü ve Üçtaş Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği 7. Olağan Genel Kurulunda Mustafa Boz İkinci Kez Başkanlığına Seçildi.
 
Mustafa BOZ İkinci Kez Seçildi
 
Günyüzü ve Üçtaş Köyleri’nin kültürünü tanıtmak, Günyüzü ve Üçtaş Köylerini sevenler arasında hemşerilik duygularını geliştirmek, dayanışma ve yardımlaşmalarını sağlamak amacı ile kurulan Günyüzü ve Üçtaş Köyleri Derneği 7. Olağan Genel Kurulu, Kavakpınar Mahallesi Fatih Caddesi-No:58/1 Pendik / İSTANBUL adresinde bulunan dernek merkezinde gerçekleşti.
 
Günyüzü Ve Üçtaş Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği 7. Olağan Genel Kurulına Üyelerin yüksek katılımı dikkat çekerken, Ak Parti Beykoz Encümen Üyesi Ahmet SOYLU, Gümüşhane Beykoz İl Derneği Başkanı Şinasi ATA, Eski Dernek Başkanlarında Bahri ATA ve Yönetim Kurulundan Murat YILMAZ katıldı.
 
Dernek Başkanı Mustafa Boz’un açış konuşmasının ardından, Divan Başkanlığına Okul Müdürü Mehmet Uzun seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Genel Kurulan başladı. Faaliyet raporunun Dernek kesin hesap raporu ile kesin ve tahmini bütçe raporu okundu, genel kurulun oylamasına sunularak ibra edildi.
 
2 yıllık faaliyetleri konusunda genel kurulu bilgilendiren Mustafa BOZ, 2013 – 2015 yılında geleneksel hale gelen İstanbul pikniği ve her yıl ramazanda iftar yemeği programı düzenledikleri,  kardeş dernekleri gecesi ve etkinliklerine katıldıklarını, yöremizde birçok şenliklere katıldıklarını, hasta ve yaşlı ziyaretleri yanı sıra maddi durumu iyi olmayanlara yardım yaptıklarını anlattı. Mustafa BOZ ‘’bilerek ve bilmeyerek kalbini kırdıklarımızdan özür dileriz. Yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar dilerim’’ dedi.
 
Beklenen genç liste çıkmadı
 
Eski yönetimden gençlerin devralması yönünün çağrı üzerine  aylardır çalışma yapan Muhammet TEMEL’in gençlerden oluşan bir liste sunması bekleniyordu. Divan Başkanının listesi olan var mı? soru üzerine söz alan Muhammet TEMEL, kendisine yeteri destek verilmediğini ileri sürerek, ‘’ Mevcut dernek yönetiminin sürekli yönetimi gençlere devredelim demesi üzerini bir çalışma yaptım. Birçok arkadaşla konuştum. Sadece Muhammet  ve Esat TEN bana destek verdi. Gençler üstüne düşeni yapmadı, herkes genç yönetim oluşturma konusun çok isteksizlerdi. Ayrıca eski yönetimden de listeme girmesini istediklerim destek vermedi. Ben üzerime düşeni fazlasıyla yaptım. Kongreye sunacak listem yoktur’’ dedi.
 
Listesine altı genç arkadaş bulduğunu ve üç kişiye de eski yönetimden almak istediğini söyleyen Muhammet TEMEL, ‘‘biz gençler yönetim konusunda yeteri tecrübeye sahip değiliz. Eski yönetimde üç kişi istememin sebebi de bu yönde idi, bize yol gösterecek, yön verecek tecribeli yöneticilerin olmasıydı. Yapacak bir şey yok yeni seçilecek yönetime başarılar dilerim’’ dedi.
 
Eski yönetim devam kararı aldı
 
Derneğin 7. Olağan Genel Kurulunda başka liste çıkmayınca eski yönetim devam kararı aldı. Divan başkanlığına sunulan 9 asil ve 9 yedek yönetim kurulu ile 3 asil ve 3 yedek denetim kurulundan oluşan Mustafa BOZ başkanlığındaki blok liste okundu. Başka bir önerinin olmaması üzerine önerilen liste açık oylamaya sunuldu. Yapılan açık oylama sonucunda Mustafa BOZ’un sunmuş olduğu liste seçildi.
 
15 yıl önce yine genlerin kurduğu Günyüzü Ve Üçtaş Köyleri Derneğine 2. Kez başkanlık edecek olan Mustafa BOZ, yeni yönetim adına üyelere teşekkür etti. Üye aidatlarına ve sunulması beklenen genç liste hakkında şunları söyledi. ‘’Derneğin faaliyet yapması için sizi aidatlarınıza ihtiyaç vardır. Üyelerden ricam aidat konusunda duyarlı olsunlar ve aidatlarını ödesinler. Samimiyetimizle söylüyorum, biz yönetim kurulu olarak artık misyonumuzu tamamladık. Bu işi geçlere devretmek istiyoruz. Bu işi yapabilecek gençlerin olduğuna inanıyoruz. Ama gençlerden sadece bir iki kişi cesaret gösterdi onları da tebrik ediyorum. Biz eski yönetim olarak gençlerin listesinde yer almak istemiyoruz. Ama geçilen herkese en çok desteği vereceğimize söz veriyoruz. Yeter ki bu işi sahiplensin ve genç bir liste oluştursun’’ dedi.
 
Biz sizin yaşınızda bile değildik
 
Yönetim kurulu üyelerinden Muhittin KAYA söz alarak gençlere seslendi. ''Bizim, yönetimi bırakmak istediğimiz geçlerin her biri 35 yaşında, biz bu derneği kurarken 30 yaşın altındaydık. Kimse kusura bakmasın 35 yaşında bir kişi dernek yönetecek yaştadır. Eski yönetimin, gençlerin oluşturacağı listesinde olmasını istemek saçma bir durumdur. Yönetimde olmak isteseler zaten devam ederler, iyi çalıştığı bir grubu var. Bu grup geçlerin listesinde olmak yerine dışardan diğer üyeler gibi destek vermektir’’ dedi.
 
Gerçekten isteseydiniz gençler olurdu
 
Oluşturulmaya çalışılan genç listenin başındaki isim Muhammet TEN söz alarak, ''yapabileceğine inandığım bir kişinin tekrar seçilmesine sevindim ve başarılar dilerim'' diyerek söze başlayan TEN, ''eski yönetim genç listeye pek güvenmedi. Bu işi gençlere verelim demesi kolay, onlarda biliyor ki gençler bu konuda yeteri tecrübeye sahip değildir. Altı genç arkadaşın listesine Üç tane eski yönetimden arkadaş girse ne olurdu? Ama onlar gençlerin başkan olduğu bir listede çalışmayı kabul etmediler'' diye eleştirdi de bulundu.
 
Gıpta edilen birlik beraberlik budur
 
Misafir olarak genel kurula katılan Günyüzü köyü ileri gelenlerinde Salim KARA’da bir söz alarak, genel kurul da üyelere hitaben, ‘‘Bu birlik beraberlik ve şu kalabalık inanınki, köyde yok. Gıpta edebilecek bir durum her medeni insan gibi fikirlerin çatıştığı bu ortamda bulunmak benim için bir gururdur’’ dedi. Anlattığı bir olayla fikirlerin önemine dikkat çeken Salim KARA, araya sıkıştırdığı esprisiyle gerilen genel kurulun havasını pozitif olarak değiştirdi.
 
Günyüzü ve Üçtaş Köyü olarak siyasetçi çıkaramadık
 
Genel kurul sonunda fikir ve öneriler kısmında söz alan üye Sami ÇAK, ‘’Günyüzü ve Üçtaş Köyü büyük bir köydür, ama halen bir siyasetçi çıkaramadı. Bazı siyasi alanda çalışma yapan Mehmet UZUN, Saffet UZUN gibi isimlere belki de yeteri destek veremedik. Biz dernek olarak gece gündüz çalışıp bu siyasetçilerimize destek olmamız gerekir. Örneğin Siyaset Akademisi Mezunu Burhan ÇAK var, bu ve bunun gibi isimlere sürekli destek olmamız lazım. Önümüzdeki dönemde Günyüzü ve Üçtaş köyü olarak bir siyasetçi çıkarmamız lazım’’ diye konuştu.
 
7. Olağan Genel Kurul Sonunda Oluşan Yönetim Kurulu
 
Yönetim Kurulu (Asıl)
 
Yönetim Kurulu (Yedek)
 
 
 
1-Mustafa BOZ
 
1-Zeki SOYLU
2-Şaban UZUN
 
2-Hamza KARA
3-Muhittin KAYA
 
3-Bayram BOZ
4-Ünal TEMEL
 
4-Mustafa TUNCER
5-Necmettin ÇAKAR
 
5-Bayram TOPAR
6-Esat TEN
 
6-Tahsin TEMEL
7-İsmail YAYLA
 
7-Burhan ÇAK
8-Bayram ÇAK
 
8-Mustafa KARA
9-Muhammet TEMEL
 
9-Sami ÇAK
 
Denetleme Kurulu (Asıl)
 
Denetleme Kurulu (Yedek)
 
 
 
1-Mehmet UZUN
 
1-Nedim UZUN
2-Ünal BABAYİĞİT
 
2-Yahya KAYA
3-Muhammer MERAL
 
3-Şenol KUTLU
 
Yukarıda belirtilen Yönetim ve Denetim kurulunun asil ve yedek üyeleri Genel Kurulda oy çokluğu ile seçildiler. İkinci kez Başkanlığa seçilen Mustafa BOZ, Genel Kurula teşekkür konuşmasına ardından, Genel Kurul toplantısı sona erdi.
 
Günyüzüm Haber
 
 
 
 
 Dernek   Başkanlığına   Mustafa   Boz   Tekrar   Seçildi 

 Okunma Sayısı : 8043      Tarih :30.11.2015


Mustafa BOZ - 13.12.2015 -

Genel Kurul Toplantınızı dikkatle takip ederek, haber yapmak suretiyle Derneğimizin tanıtımına katkı sağlayan Günyüzüm Haber ekibine teşekkür ederim. Kongremize katılan, katılamayan ancak yüreği bizimle olan herkese sevgi, saygı ve selâmlarımı sunarım.


YALÇIN CAK - 8.12.2015 -

ESKİ YÖNETİMİ TEKRAR TEBRİK EDER,İŞALLAH BIR SONRAKİ SEÇİMDE YENİ YÖNETİMİ TEBRİK ETME UMUDUYLA....


saffet uzun - 4.12.2015 -

saffet uzun....Derneğimizin yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu asil ve yedek üyeleliklerine seçilen arkadaşlara başarılar diler her zaman maddi ve manevi desteklerimi vermeye devam edeceğimi bildirir selam ve sevgilerimi sunarım


Burhan cak - 30.11.2015 -

İstanbul da günyüzü ve üçtaş köylerinin sesi olan derneğimize tekrar baskan seçilen mustafa abi ye başarılar dilerim hayırlı olsun


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu