29 Ekim 2020
  Ana Sayfa     İl-İlçe Haberleri     Gümüşhane beyaza büründü

 Gümüşhane beyaza büründü

Gümüşhane'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte Erikbeli Sapmaz yaylarını, beyaza büründü.Gümüşhane'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışıyla birlikte Erikbeli Sapmaz yaylarını, beyaza büründü.

 

Gümüşhane'de dün gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışının ardından şehir merkezinin zirveleri beyaza büründü. Yüksek kesimlerde etkili olan kar sonrası merkezde 5, Şiran ilçesinde 21, Kürtün'de 5, Köse'de 5 ve Kelkit'te 3 köye ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi görevlileri, öncelikli olarak taşımalı eğitim yapılan ve diyaliz hastalarının bulunduğu köylerin yollarını ulaşıma açmak için 11 ekiple karla mücadele çalışması yürütüyor.

 

Karla mücadele çalışmalarına taşımalı eğitim yapılan köy yolları ve diyaliz hastalarının bulunduğu köy yollarına öncelik verilerek başlandığı ifade edilirken, Karayolları ekipleri ise Gümüşhane-Trabzon arasındaki Zigana dağı, Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun dağı, Gümüşhane-Bayburt arasındaki Vauk dağı, Gümüşhane-Kelkit arasındaki Pekün dağı, Gümüşhane-Köse arasındaki Köse dağı ve Gümüşhane-Yağmurdere arasındaki Kostan dağı geçitlerini kullanacak sürücülerin araçlarında mutlaka çekme halatı, zincir ve takoz bulundurmasını istedi.

 

Son meteorolojik değerlendirmelere göre bir süre daha kar yağışı tahminin yapılmadığı Gümüşhane'de, karlı örtü nedeniyle de hava sıcaklıkları sıfırın altında 10 dereceleri bulacak. Uzmanlar, özellikle yollarda buzlanma riskinin bulunması nedeniyle vatandaşları ve yetkilileri uyardı.

 

 

 

 
 Gümüşhane   beyaza   büründü 

 Okunma Sayısı : 708      Tarih :5.12.2019


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu