14 Aralık 2019
#BünyaminKara; Bünyamin Kara; #Törnük; @Gunyuzum; Törnük #Başkan; #Gümüşhane; #Kürtün; #GünyüzüKöyü; GünyüzüKöyü;
  Ana Sayfa     İl-İlçe Haberleri     Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz Kürtün’ü denetledi.

 Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz Kürtün’ü denetledi.

Gümüşhane Valisi Sayın Yücel Yavuz, beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan ve Özel Kalem Müdürü Kemalettin Demirkıran ile birlikte, Kürtün ilçesindeki çalışmadı denetledi.Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz Kürtün’ü denetledi.
 
Gümüşhane Valisi Sayın Yücel Yavuz, beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan ve Özel Kalem Müdürü Kemalettin Demirkıran ile birlikte, Kürtün ilçesindeki çalışmadı denetledi.
 
Kürtün’de, ilk olarak Kürtün Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Sayın Valisi, burada Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Belediye Başkanı Ahmet Kanat, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ozan Özsoy, İlçe Emniyet Amiri İdris Önder, Kürtün İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Güvendi ve İsmail Tozlu tarafından karşılandı.
 
Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut ile makamında bir süre görüşen Sayın Vali Yücel Yavuz, ardından, çalışmalarına kısa süre önce başlanan yeni belediye binası inşaatını inceleyerek, Belediye Başkanı Ahmet Kanat’tan bilgi aldı.
 
Daha sonra, beraberindekilerle birlikte, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Sayın Vali, Okul Müdürü Adem Şatır ile bir süre görüşerek, okulun öğretmen, öğrenci ve derslik durumu hakkında bilgi aldı. Okul ziyareti sonrası, yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve kısa bir süre sonra faaliyete geçirilmesi planlanan 250 kişi kapasiteli Kürtün Spor Salonu’na geçen Sayın Vali, burada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan’dan çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı. Ardından, Kürtün Devlet Hastanesi’ne giden Sayın Valimiz, Başhekim Emrah Gündüz’den hastane hakkında bilgi alarak, incelemede bulundu.
 
Valisi Yücel Yavuz, ilçe merkezindeki ziyaret ve incelemelerinin ardından, Çağlayandibi Şelalesi ve Avrupa’nın en yüksek göknarları (61,5 m) ile Türkiye’nin en uzun ladinlerinin (57,6 m) bulunduğu Örümcek Ormanları’nı gezdi.
 
Dönüş yolunda, Yeşilköy sakinlerinin hizmetine sunulmak üzere yaptırılan değirmen inşaatını inceleyen Sayın Vali, daha sonra Kürtün Barajı’na geçerek, barajın karşı yamacında kalan vatandaşlarımızın ulaşım sorunu ile ilgili talep ve önerilerini dinledi.
 
 
 Gümüşhane   Valisi   Yücel   Yavuz   Kürtün’ü   denetledi. 

 Okunma Sayısı : 2118      Tarih :09.10.2015


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu