15 Ağustos 2020
  Ana Sayfa     İl-İlçe Haberleri     Gümüşhane’de İş Kazası: 3 İşçi Yaralandı

 Gümüşhane’de İş Kazası: 3 İşçi Yaralandı

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Karamustafa köyünde faaliyet gösteren bir maden firmasında çalışan 3 işçi, söktükleri tahliye borusunun içindeki suyu fark edemeyince basınçlı suya maruz kalarak yaralandı.Gümüşhane’nin merkeze bağlı Karamustafa köyünde faaliyet gösteren bir maden firmasında çalışan 3 işçi, söktükleri tahliye borusunun içindeki suyu fark edemeyince basınçlı suya maruz kalarak yaralandı.

Edinilen bilgiye göre bakımdaki tesiste atık su barajından tesise gelip tekrar geri dönen tahliye borusunun vanasını değiştirmek isteyen bakım onarın personellerinden M.Ö. (46), H.G. (24) ve A.Ş. (28) borunun içindeki suyun tahliye edilmediğini fark edemeyince devasa borunun içerisinde biriken kimyasal karışımlı suyun oluşturduğu basınca maruz kaldı.

Vücutlarında darbeye bağlı çeşitli yaralar oluşan ve arkadaşları tarafından olay yerinden çıkarılan işçiler 112 Acil Servis Ambulansı ile Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Hayati tehlikeleri bulunmayan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Atık barajındaki su olması nedeniyle hastanede Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer (KBRN) ünitesi ünitesinde yıkanan yaralılar izole edilmiş odada takibe alındı. 

BUGÜN TABURCU EDİLECEKLER

Dün gerçekleşen olayın ardından hastane yetkilileri siyanüre karşı Zehir Danışma Merkezi ile kurdukları irtibatın ardından yaralılara antidot uygulaması yapmayı planlarken, yaralılarda siyanür zehirlenmesiyle ilgili semptomlar oluşmayınca bu uygulamaya da gerek kalmadı. Yaralıların bugün öğleden sonra taburcu edilmesi bekleniyor. 

Yaralıları hastaneye getiren 4 kişilik 112 Acil Servis görevlisi ile ambulansa da aynı işlem yapıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
 
Kaynak; http://www.gumushane.gen.tr/
 Gümüşhane’de   İş   Kazası:   3   İşçi   Yaralandı 

 Okunma Sayısı : 7946      Tarih :26.11.2015


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu