29 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Eğitim Öğretim     Günyüzü Okulunda Öğretmen Eksikliği

 Günyüzü Okulunda Öğretmen Eksikliği

Günyüzü Köyü İlköğretim Okulu aile birliği başkanları Harun Kara ve Turgay Honca beraberindeki heyet, öğretmen eksikliğini giderilmesi için Kürtün ilçe Kaymakamı Mehmet DURGUT ile görüştü.


törnük, tornuk, gunyuzum, günyüzü, eğitim, okul, öğretmen,

Günyüzü Okulunda Öğretmen Eksikliği
 
Günyüzü Köyü İlköğretim Okulu aile birliği başkanları Harun Kara ve Turgay Honca beraberindeki heyet, öğretmen eksikliğini giderilmesi için Kürtün ilçe Kaymakamı Mehmet DURGUT ile görüştü.
 
Günyüzü Köyü Okul aile birliği başkanları, Kürtün ilçe Kaymakamı Mehmet DURGUT’u makamında ziyaret ederek, uzun süredir öğretmen sıkıntısı çektiklerini dile getirdi. ‘’Çocuklarımız her şeyden önemli. Kendilerine güvenen nesil yetiştirmek zorundayız. Özgüvenlerini artırmalı ve onları şimdiden topluma kazandırmalıyız." diyerek söze başlayan heyet, Okuldaki en büyük sorunumuz öğretmen eksikliğidir.’’ dedi.
 
Makamında ziyaret ettikleri kaymakama, ‘’en büyük eksikliğimiz birçok okul gibi öğretmen eksikliğidir’’ diyen heyet, ‘’Sosyal Bilgiler, Matematik, Bilişim Teknolojileri ve İngilizce öğretmeni haricinde değer branş öğretmenimiz eksik. Türkçe ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmelerinin atamalarının yapılmasına gelmediler. Özellikle çocukların kişisel gelişimi için Beden Eğitimi ve Spor, Görsel Sanatlar ve Müzik öğretmelerimiz yoktur. Eksik öğretmenlerin yerine yeni atamalarını yapılmasını istiyoruz. “Herkesin çocukları kendi umutları ve yarınlarının projesidir” öğrencilerimizin bilgiye, eğitime ve sevgiye açtır ve bunların sağlanması durumunda çok başarılı öğrenciler yetişecektir.’’ dedi.
 
 
Okul ve öğrenci hakkında da genel bilgi veren heyet, ‘’Okulumuz iki ayrı mahalleye yapılmış ilkokul ve ortaokul olmak üzere ikili eğitim vermektedir. Cami Mahallesinde Anaokulu 5-6-7-8 Yukarı Mahallede Anaokulu 1-2-3-4’üncü sınıflar bulunmadadır. 21’i Anaokulu olmak üzere toplam 123 öğrencisi bulunmaktadır. Görsel materyallerin (afiş, harita, poster vb.) çok az olması ve bunların yanında sosyal ve sportif faaliyetlerde kullanabileceğimiz malzemelerimizde büyük eksiklik bulunmaktadır. En büyük eksikliğimiz birçok okul gibi öğretmen eksikliğidir. Bizim okulumuzda da her yıl öğretmen eksikliği mevcuttur. Gelen öğretmenlerin 2-3 yıl içinde tayin istemeleri, kadın öğretmenlerin doğum uzun süre doğum izni almaları, atanıp kanun gereği gelemeyen öğretmenleri düşündüğümüzde maalesef öğrencilerimizin her dersten geri kaldığı bir gerçektir. Önümüzdeki sene tayin alıp gidecek öğretmenleri, ailelerin ve yetkililerin ilgisizliğini de düşünürsek köyümüzde eğitim vahim durumdadır.’’ dedi.
 
Okul aile birliği başkan ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Kürtün ilçe Kaymakamı Mehmet DURGUT, Bu senenesin eğitimin bu şekilde geçeceğini ama konuyu yetkililere ileteceğini ve gelecek eğitim yılı için bir çözüm bulacaklarını söyledi.
 
Günyüzüm Haber
www.gunyuzum.com
 törnük    tornuk    gunyuzum    günyüzü    eğitim    okul    öğretmen    

 Okunma Sayısı : 8257      Tarih :05.04.2016


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu