26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     İl-İlçe Haberleri     Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

 Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak sadece bu yıl içinde 6,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Sayın Vali, ’’2016’nın 2015’ten daha başarılı geçeceğini umuyor ve buna inanıyorum. Başlattığımız güzel çalışma temposu aynen devam edecek’’ dedi.


Gümüşhane, Kütün

Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi
 
Gümüşhane Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı, Gümüşhane Valisi Sayın Yücel Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi.
 
Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak sadece bu yıl içinde 6,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Sayın Vali, ’’2016’nın 2015’ten daha başarılı geçeceğini umuyor ve buna inanıyorum. Başlattığımız güzel çalışma temposu aynen devam edecek’’ dedi.
 
Toplantıya, Vali Yardımcısı Şenol Turan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, İl Genel Meclisi üyeleri Zülfikar Bal ve Mustafa Adil Gürses, Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen üyeleri Raşit Ayaz, Mustafa Gürbüz, Gümüşhane Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir ve merkez ilçe köy muhtarları katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, 2015 yılı çalışmaları konusunda Birlik Müdürü Zeynel Abidin Keleş tarafından yapılan sunumun ardından, 2015 yılı çalışma raporu ve 2016 yılı bütçesi okunarak, karara bağlandı.
 
Toplantıda, Gümüşhane Muhtarlar Derneği Başkanı Gürbüz Demir ve İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar’ın selamlama konuşmalarının ardından yaptığı değerlendirmede, ülkemiz genelinde çok güzel işlerin ve gelişmelerin olduğunu kaydeden Sayın Vali, son dönemlerde Gümüşhane’de de özellikle ulaşım konusunda gözle görülür gelişmeler olduğunu belirterek, “Kamudan ilimize aktarılan kaynaklar, eğer 2016 ve 2017 yıllarında da 2015 yılındaki gibi gelirse, Gümüşhane’nin merkez ve ilçelerindeki köylerinde hiçbir sorun kalmaz.” dedi.
 
Gümüşhane olarak enerjimizi teferruatlarla uğraşmak yerine doğrudan hedefe kilitlememiz ve büyük düşünmemiz gerektiğinin altını çizen Sayın Vali, “Allah’a çok şükür maddi sıkıntımız yok. Şimdi, bu maddi kaynaklara uyum sağlayacak, kafa, ruh ve beden lazım. Bunu da yakaladığımıza yürekten inanıyorum ve görmekten de ayrıca mutlu oluyorum.” şeklinde konuştu.
 
Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak sadece bu yıl içinde 6,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Sayın Vali, “5 ilçesi ve 322 köyüyle Gümüşhane’ye bütçe dışı gelen paramız yaklaşık 20 milyon TL’dir. Bunun neticesinde, sizlerin de elinizi taşın altına koymanız ve fikir birliği ile güzel eserlerin ortaya çıktığını hep birlikte görüyoruz.” diye konuştu.
 
Normal şartlarda Valilerin Köylere Hizmet Götürme Birliklerine başkanlık yapmasının çok rastlanılan bir durum olmadığını, ancak, işin ciddiyeti ile sevk ve idarede yaşanılması muhtemel bir takım sorunları baştan bertaraf etmek için başkanlığı üstlendiğini vurgulayan Sayın Vali, “Allah’a çok şükür neticesi başarılı oldu. Hukuken veya prosedür olarak herhangi bir sorunumuz olmadan işlerimizi derledik, toparladık. Tabii ki işlerin bir kısmı tamamlanamadı, bir kısmı yeni talep edildi ancak, 2016’nın 2015’ten daha başarılı geçeceğini umuyor ve buna inanıyorum. Başlattığımız güzel çalışma temposu aynen devam edecek.” dedi.
 
Konuşmasında, Suriye sınırımızı ihlal eden Rus savaş uçağının, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından düşürülmesi konusuna da değinen Sayın Vali, “10 gündür orada bizim soydaşlarımızı bombalıyorlar. 5 dakika boyunca defalarca uyarılmasına rağmen hala bizim hava sahamızı ihlal ediyorsa, angajman kuralları gereği biz de vurur, indiririz. Tabii ki burada asıl amaç, tüm milletiyle birlik ve beraberlik içerisinde bütün oyunları bozan ekonomisi ve kendisi güçlü Türkiye’yi dışarıdan tahrik etmek suretiyle bu ateşin içine sokmak. Ama bu konuda da inşallah emellerine ulaşamayacaklar. Biz bu tür girişimlere karşı öncelikle ekonomik olarak çok güçlü olmalıyız. Birlik ve beraberlik anlamında hiçbir taviz vermemeliyiz.” diye konuştu.
 
Gümüşhane ekonomisi için en önemli iki sektörün turizm ve tarımsal faaliyet olduğunu dile getiren Sayın Vali, buna yönelik olarak tüm alt ve üst yapı çalışmalarının devam ettiğini kaydetti ve bu konudaki desteklerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek, “Biz sistemi oturttuk, mekanizmayı kurduk, mantaliteyi de büyük oranda değiştirdik, eğer aynen devam ederse her geçen yıl daha da yukarıya doğru bir ivme devam edecektir.” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının sonunda, toplantının ve bütçenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Sayın Vali, “İnşallah geleceğimiz çok daha iyi olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline geleceğiz.” dedi.
 Gümüşhane    Kütün 

 Okunma Sayısı : 7229      Tarih :26.11.2015


yaşar KAYA - 27.04.2016 -

Sayın valime konuşmalarından dolayı KOCAELİ GÖLCÜKten sayğı ve sevğilerimi sunuyorum


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu