26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Genel Haberler     Karar verin Aşağı mı Yukarı mı?

 Karar verin Aşağı mı Yukarı mı?

Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral, Doğankent'in haber sitesi olan Harşıt Vadisi Habere verdiği demeç tartışmalara neden oldu.Karar verin Aşağı mı Yukarı mı?
 
Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral, Doğankent'in haber sitesi olan Harşıt Vadisi Habere verdiği demeç tartışmalara neden oldu.
 
Harşıt Vadisi Habere göre Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral, "Bizler Doğankent ilçesinden oldubitti ile Kürtüne bağlandık. Yaylalarımız bir, insanlarımız akraba, komşuluk ilişkilerimiz daha fazla, artık özümüze dönme zamanı geldi de geçiyor." dedi.
 
Olayın aslını öğrenmek için görüştüğümüz Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral, Günyüzüm Habere yapmış olduğu açıklamada; ‘’Sınır davası ve hizmetler konusundan Kürtün yerel yönetimin bize karşı almış oldukları tavır ve turumlar bizim elimizi kolumu bağladı. Sınır davasının çözeceğiz deyip bizleri bir araya getirenler artık bize karşı birleştiler. Artık kimseye güvenecek durumumuz kalmadı’’ dedi.
 
Hizmet konusunda da sıkıntılarını dile getiren Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral, ‘’Günyüzü ve Üçtaş Köyünün yollarına bakın, yollarımız yamalı bohça gibi, yeri geldiği zaman bize Gümüşhane’nin en büyük köyüsünüz diyorlar. Gümüşhane’nin en büyük köyü böylemi olmalıdır. Köyümüz sınırları içinde bulunan Akköy Barajından üretilen ham elektriğin parasını Gümüşhane alıp sefasını sürerken çilesini biz çekiyoruz. Bari bizim sınırlarımızdan kazandığınız bu paraların bir kısmını köyümüze yatırım yapın. Onu da yapmıyorlar. Hatta o paradan Kütün'e sıfır makine alındı makine bir yıldır Taşlıca köyünde çalışıyor. Biz o makine ile yollarımızı bile açtıramıyoruz.  Bizim derdimiz aşağı yukarı meselesi değil, sınır davası, hizmet konusu ve köy meselesidir’’ dedi.
 
Bizimkisi sadece bir fikir
 
İster aşağı ister yukarı, isterseniz yandan Trabzon’a bağlanalım ama halka fikrini sorun, dernekler ile bir araya gelip bu konuları müzakere edin. Bu köyler sadece orada ikamet edenlerin değil, her ne sebep olursa olsun köyden ayrı kalanların da memleketidir. Unutmayın her Törnüklüyüm diyenin kimliği değişecektir.
 
Koca köyü birilerine karşı koz olarak kullanıp halkın bir bölümünü Doğankent’e, bir bölümünü de Kürtün’e karşıymış gibi algı oluşturmadan, sadece köyünüzü onuru düşünelim. Herkes birbirinin fikrini dinlesin fikirler yanlışta olsa saygılı olsun. Tartışmaktan konuşmaktan korkmayalım. Sonuçta bu köylerden bir karar çıkacak. Her karar çıkarsa çıksın karar halkındır.
 
Doğankent’e bağlanma fikrini benimseyenler, geçmişi iyi analiz edip ve geleceği de iyi planlamalıdırlar. Köy çıkarları şahsi çıkarlarla bir tutmamalı, köyün karı ve zararı iyi hesaplamalı, köye sağlanacak kazanım ve yatırımlar halka anlatılmalıdır. Duygusal ve maceracı bir yaklaşımdan ziyade, gerekçeler mantık ve sağlam bir plan üzerinden yürütülmelidir. Hedefi belirleyenler oku yaydan çıkarmıştır dileğimiz on ikiden vurmalarıdır.
 
Gerek sınır meselesinde gerekse hizmet alanında, bağlı olduğumuz ilçeden tutum-davranış ve desteği görmediklerini söyleyen yöneticilerimiz, umarız bizim göremediklerimizi görüp, düşünemediklerimizi düşünüp köyümüz için hayırlı olanı halkın önüne sunacaklardır.
 
Bir fikir diyor ki, en iyi çözüm yolu Doğankent’i Gümüşhane’ye Köyleri de Doğankent’e bağlayalım. Günyüzü ve Üçtaş köyünü bu kadar çok seven Doğankent eminiz ki bu teklifi kabul edecektir. En azından deneyelim.
 
Son olarak, ‘’kimseye fikrini sormadan, oldubittiye getirip bizi bir gecede Gümüşhane’ye bağladılar’’ diyenlere, o günkü senaryon aynen yaşanmasın. Döneceksek de, kalacaksak ta herkesin bilgisi dahilinde olsun. Tartışılsın, fikirler çarpıştırılsın ve bütün olumlu ve olumsuzluklar konuşulsun. Her ne olursa olsun gün gelirde Doğankent ile köyümüzün çıkarları çakışırsa daha dönecek yerimizin olmadığı bilinsin.
 
Aslolan ‘’yaşayan bilir’’ yarın referandum sandığı geldiğinde oy kullanacak olan köyde yaşayanlardır. Halk Doğankent’i de, Kürtün’ü de iyi biliyor. Kendi kararlarını kendi verecektir. Karar ne olursa olsun herkes saygı duyacaktır. Bizimkisi sadece bir fikir.
 
Günyüzüm Haber
www.gunyuzum.com
 Karar   verin   Aşağı   mı   Yukarı   mı? 

 Okunma Sayısı : 11050      Tarih :18.04.2016


Erol ŞAYIK - 5.05.2016 -

Bu durumlar buraya gelene kadar SAYIN köy muhtarlarım soruyorum nerdeydınız??? Bütün bu olanların yaşanan olay tarşmalrın giresuna bağlanma düşüncelerının hıc bı önemi yok. eğer ki her kim vataş bağlanma düşüncesindeyse gitsin ikametgahı alsın giresuna ... eğer öyle bir durum gerçekleşirse giresundan gelebilecek bir hizmet olmaz .çünki giresunun 14 ilçesı war düşünün ya köylerii. kar yağsa bizim yollar yazın açılır ancak. kısacası bağlanırsak ZURNANIN EN SON DELİĞİ OLURUZ unutmayınn .bundan emin olabilirsiniz Yapılabılecek tek bişey war tek yürek olarak hep birlikte yapılan yanlışların güzellik saygıyla ve kardeşlikle çözülmesidir. BATTI BALIK YAN GİDER


Gunyuzum Editör - 25.04.2016 -

Sayın Ahmet Turfan ve Harun Taşkın, Yapılan yorumları neden yayınlamıyorsunuz.... diye başlayan yorumun hakkında; Her iki isimde yazan kişi olarak, gerçek ismini yaz. Burası Ulusal bir haber değil ki köy sitesidir. Kendi öz fikirlerini neden sahte isimle açıklıyorsun ki... Hakaret ve küfür içerikli yorumlar yayınlamayacak. Sahte isimle yazılmış yorumları da kontrollü yayınlamak durumundayız. İlgine ve anlayışına teşekkür ederiz.


Oktay meral - 23.04.2016 -

Köyü satmadıklarına dua edin siz akıbetleri iyi degil ne kadar yatacaklarını görecz yakında


Tuncer Kaya - 23.04.2016 -

Yazıklar olsun bu yorumlara cıkıpta bi cvp veremiyosunuz nerdesınız muhtar ihtiyar heyeti niye susuyosunuz çünkü haklılar bu millet sizin ne halt karıştırdıklarınızı tek tek biliyo yazık gercekten böyle muhtarlık olmaz olsun bi muhtarlık adı altında köyü ne duruma getirdiniz günahı vebali boynunuza olsun


Bahri meral - 23.04.2016 -

Habu köyü okumusı yazması olmayan ...fesemen ..muhtarla kasım kara muhtar bile.. Satmadı ne yayla bıraktınız ne köy bir köyün mühürünü bile taşıyamadınız dünkü toplantiyi nerde yaptınız anlatında bu millette bilsin millete hesap verin neden kaçiyorsunuz


halil ibrahim şayık - 22.04.2016 -

Değerli üçtaş köyü ....kısa kısa başlıklar yazıcam lütfen iyi düşünün siz karar verin.köyümuzun yöneticileri siz ne yapmak istiyorsunuz devleti yediniz şirketi yediniz ormanı yediniz yıllarca milleti sömürüp kırdınız bir gurup kurdunuz çalıp oynadınız yalanın dolanın sonu geldi dimi makina kiralayip dağlarda yıkmadınız çeşme mezar kalmadı ama 6 aydır kapalı olan bir yolu açamadınız çünkü yüzünüz kalmadı kaçmayın giresunada gitseniz istanbulada inseniz bu millet sizi affetmez toplantı gızli gurupla yapılmaz köyün davası köyle çözülür işiniz zor ALLAH sizi korusun nedim size tavsiyem adam olun birde çok merak ediyim. 8. haziranı 20milyar alan avkat keşve gelcekmi


Gunyuzum Editör - 22.04.2016 -

Sayın, Harun Taşkın - Ahmet Turfan - Hüseyin Yılmaz - Mehmet Yıldız- Harun Taşkın - Hasan Hüseyin Turan Karar verin Aşağı mı Yukarı mı? haberimize yazmış olduğunuz yorumlarız kaldırılmıştır. İlginiz ve yorumlarınız için kim olursanız olun Günyüzüm Haber olarak teşekkür ederiz. Üçtaş Köyü Muhtarı Soner Meral’in haberini bilgisi dahilinde yaptık. Bu habere ek olarak ‘’ Bizimkisi sadece bir fikir’’ diye Günyüzüm Haberin görüşlerini de belirttik. Yukarıda isminiz yazdığımız sizlerin ortaya koyduğu, iddialarınız belge gerektirir. Böyle ciddi konulu bir haberde Fikirleriniz ve Düşünceleriniz önemlidir. Fakat gerçek olmayan isimler ve bu sahte isimleri artından birilerine saldırmanız etik değildir. Sizlerden ricam gerçek olan isimleriniz ile yorum yazmanızdır. İddialarınızın doğruluğu ve fikirlerinizi önemi için isminiz herkesin bilmesi gerekir. Muhtarda yada bir başkasının fikrini beğenmeyebilirsiniz. Ama sahte isimle ona saldırmaya hakkınız yoktur. Karşı tarafın bu yorumların hiç birini kabul etmediğini ve sahte isim ile yazılan yorumların kaldırımasınız rica ettiğini bildiririz.


ahmet kaya - 21.04.2016 -

Bu yorumlara bi cevap verin muhtar ve heyetler ne bu rezillik hiçmi vicdan yok sizde neden kaçıyorsunuz yoksa bu millet haklımı lütfen cevap verin


ibrahim aslan - 20.04.2016 -

Yazıklar olsun size koskocaman bir köyü rezil ettiniz aşalık şebekeler sizi köyün kaderiyle oynamayın alın başınızı nereye gidiyorsanız gidin kan yiciler sizi


Gunyuzum Editör - 20.04.2016 -

Sayın Gunyuzu.uctas isimli takipçimiz, şirketten aldığı parayla g.... diye başlayan yorumunuz isminizi yazmadığınız gerekçesiyle yayınlanmamıştır. İsminizi yazmanızı rica ederiz.


Gunyuzum Editör - 20.04.2016 -

Sayın gıran mah üçtaş Her şeyden önce büyük köy nüfusu çok olan bir köyün ağırlığını taşımanız gerekmektir. diye başlayan yorumunuz isminizi yazmadığınız gerekçesiyle yayınlanmamıştır. İsminizi yazmanızı rica ederiz.


özgür kutlu - 19.04.2016 -

şirketten aldığı parayla gazino kapatıp evinin kapısına serdiği çimentosunu ve dağ yoluna doğru ziyan olan çimentoların hissesi ortada daha ne suçlusu bu paraları bir millet bir olduk kazanamadı bu paralar haydan gelmedide nerden geldi ve yaylaların davası kazanildi diye yalan söylenip köylüyü kim kırdı burda hesap sorulacaksa sizden sorulacak.


Emrullah - 19.04.2016 -

Emrullah Şayık Sorunları halletmek için birileri bişeyleri köylüye şart koşmasın. Kürtün ya da Doğankent hepsi T.C.nin toprakları, sorumlular öncelikle sorumsuzluklarını kabul etsinler. Hizmeti devlet verir.....


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu