26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Değerlerimiz     Köyümüzde Görev Yapan Yabancı İmam Hatipler

 Köyümüzde Görev Yapan Yabancı İmam Hatipler

Köyümüzde Görev Yapan Yabancı İmam HatiplerM. Fatih KANAT
Günyüzü Ahmet Z. Gümüşhane evi Camiinde imam hatip olarak görev yapmakta olup askerlik görevini ifa etmek üzere bir süreliğine görevinden ayrılmıştır. Yerine imam hatip görevlendirilmiştir.
 
Hayrullah GÜNDOĞDU
Hasan ve Ayşe oğlu 1932 doğumlu. Akköy mahallesinde ikamet ederken 2008 yılının ağustos ayı sonlarında vefat etmiştir 1969–1973 yılları arasında resmi kadrolu imam olarak görev yapmıştır. Daha sonra Almanya kâğıdı çıkınca imamlıktan istifa ederek Almanya ya gitmiştir.
 
Ahmet GÜNAY
Ahmet hafız namıyla anılan hocamız, Doğankent Süttaşı mah. Nüfusuna kayıtlıdır. 1973–1974 yılları arasında yaklaşık iki yıl imamlık yapmış daha sonra Doğankent Merkez Camii imamlığına tayine gitmiştir.
 
Hüseyin EFE
Doğankent Güvenlik köyü nüfusuna kayıtlı olan imamımız, yaklaşık 3–4 yıl görev yaptıktan sonra Doğankent Merkez’e tayin olmuştur. 1974–1980 yılları arasında köyümüzde imamlık yapmıştır. Sübyan mektebi açarak köyümüzün çocuklarını İslami açıdan yetişmesi için gayret göstermiştir.
 
Necati GÜNAY
Halil oğlu 1961 dğ. Doğankent ilçesi Süttaşı Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup; 1980 yılından 1986 yılına kadar köyümüz Cami Mahallesinde imamlık yapmıştır. Mütevazı sevecen halkla kaynaşmasını bilen değerli bir din adamıdır. Aynı zamanda Ahmet hafızın kardeşinin oğludur. 1986 yılında Nihat İLERİ ile becayiş yaparak Düzce ili Kafyayla Köyüne İmam Hatip olarak gitmiştir. 
 Köyümüzde   Görev   Yapan   Yabancı   İmam   Hatipler 

 Okunma Sayısı : 8408      Tarih :05.09.2015


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu