26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Değerlerimiz     Köyümüzde Görev Yapıp Emekli Olan İmam Hatiplerimiz

 Köyümüzde Görev Yapıp Emekli Olan İmam Hatiplerimiz

Köyümüzde Görev Yapıp Emekli Olan İmam Hatiplerimiz 
Hasan İLERİ (Aziz Hoca)
Ağabey ve Fatma oğlu Köyümüz Yukarı Mahalle Camiinde imam hatip olarak görev yapmaktadır. İlk görev yeri Şebinkarahisar, ikinci görev yeri Tirebolu Karaahmetli Köyüdür, daha sonra köyümüz Yukarı Mahalle Camii imam hatipliğine atanmıştır. 2014 yılında emekli olmuştur.
Sami KAVAL
Emekli İmam Hatip ve Vaaz Hocası
Şahin İLERİ
Emekli İmam Hatip ve Kur'an Kursu Hocası
Emin HOCA
Hayri ve Lokman ÇAK’ın babalarıdır. Cami Mahallesinde Halil İbrahim ÇAK’ın batı kısmına Emin Hocagil yanı denmektedir.
Salih TEN
Bilal ve Turfanda oğlu, 1306 (1890) doğumlu. 22.11.1966 tarihinde vefat etmiştir. Köyümüzde Cemal Ünlü’den sonra camimizde imamlık vazifesini yerine getiren ve Müslümanlığı şiar edinen yardım sever bir din adamıdır. Aynı zamanda muhtarlık yapmıştır. Muhtarlığı zamanında köyümüzün sınırlarının tahrir defterlerine tapu kayıtlarına geçirilmesini sağlayan bir devlet adamıdır da. 1966 yılında rahmetli olmuştur. Kendisi şu anda Sultan Törnare Hazretlerinin mezarının yakınında metfundur.
Hüseyin HOCA
Bilal ve Gülizar oğlu, 1294 doğumlu. Arabî ilimlerde mesafe kat etmiş eğitimli bir hocamızdır.
Osman İLERİ
Aziz oğlu Yukarı mahalleye 1960’lı yıllarda cami yapıldıktan sonra yıllarca fahri imamlık yapmış bir insandır. 1983 yılında vefat etmiştir. Yukarı mahallede Çaylago Yakup amca ile imamlık konusunda münazara yaşanması sebebiyle halk oylamasına gidilmiş; Halk oylamasında Osman İLERİ’nin imamlığına onay verilmiştir.
Yakup KARA
Hüseyin oğlu, Azizoğ ile birlikte Yukarı mahalle camiinde imamlık yapmıştır. Münazara nedeniyle Cuma günleri Hutbeyi birisi okur Namazı birisi kıldırırmış. Mevla rahmet eylesin
Alişan TEN
Alışan hoca Resmi imamlık verilmeden önce camimizde Salih hocadan sonra imamlık vazifesini yapmış mümtaz şahsiyetlerdendir. Kuranı kerim öğretilmesi konusunda sübyan mekteplerinde hocalık yaparak insanlara İslam dinini tebliğe memur olan bir insandır.
Bayram KUTLU
Üçtaş mahallemizde imamlık yapan – Üçtaş köyünün ilk fahri imamlarındandır. 
Cemal TOPAR
Akköy ahalisinde ki caminin ilk fahri imamı çok kültürlü ve tarihi bilgisi bulunan bu amca halen Akköy mahallesinde ikamet etmektedir.
Talazan İMAM
Üçtaş’ta Şeyh Oğullarındandır. Mefa’nın Osmanların dedesidir. Üçtaş köyünde seferberlik yıllarına kadar şeyhlik ve müridlik devam etmiştir
Şahin GÜNDOĞDU
İmam Hatip/Emekli
Bahri ŞAYIK
İmam Hatip/Emekli 
Hilmi KAYA
İmam Hatip/Emekli 
Nadi KAYA
İmam Hatip/Emekli 
Tahsin GÜNDOĞDU
İmam Hatip/Emekli 
Seyfettin MERAL
İmam Hatip/Emekli 
 Köyümüzde   Görev   Yapıp   Emekli   Olan   İmam   Hatiplerimiz 

 Okunma Sayısı : 8119      Tarih :05.09.2015


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu