28 Eylül 2020
  Ana Sayfa     Genel Haberler     Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu

 Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünden ve Bursa’da ikamet eden Serdar Şayık Türkiye Açık Kickboks Turnuvasında Türkiye Şampiyonu oldu.Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu.
 
Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünden ve Bursa’da ikamet eden Serdar Şayık Türkiye Açık Kickboks Turnuvasında Türkiye Şampiyonu oldu.
 
11-19 Ocak 2020 Tarihlerinde Antalya Porto Bello Konyaaltı Otel düzenlenen Türkiye Açık Kickboks Turnuvasında 60 Kilo Erkek K1 Rules branşında 4 maç yaparak birinci gelen Serdar Şayık Türkiye Şampiyonu oldu.
 
1 Turda İzzet İlyaslı (ANT) İle Karşılaşan Sporcumuz 2. Turda Alaattin Yıldırım (EDİ) karşı karşıya geldi. Rakiplerini yenerek yarı finalde (3.Tur) Berkay Cihan (İST) mücadele etti ve galip geldi. Adını 4. tura yazdıran sporcumuz Serdar ŞAYIK finalde Mertcan Saltan (TEK) ile karşılaştı. Rakibini 3. Rauntta nakavt ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Nisan 2020 deki karşılaşmayı da kazanırsa sporcumuz Bu sene Antalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası katılma hakkı elde edecek.
 
Abisi Zafer Şayık gibi başarılı ve hedefleri olan sporcumu Serdar Şayık yaptığı açıklamada ‘’Abim Zafer gibi memleketimi en iyi şekilde temsil ediyorum. Bana inanan ve güvenenleri mahcup etmedim. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Nisan ayında bir maçım var hedefim onu kazanmak, kazanırsam Antalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası katılacağım. Burada ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Hedefim Avrupa şampiyonasında da madalya almak’’ dedi.
 
Günyüzüm Haber
www.gunyuzum.com
 Serdar   Şayık   Türkiye   Şampiyonu   oldu 

 Okunma Sayısı : 1223      Tarih :21.01.2020


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu