26 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Eğitim Öğretim     TUZGEM Hayal Ağacı Üçtaş’ta

 TUZGEM Hayal Ağacı Üçtaş’ta

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezince (TUZGEM) yürütülen projeye katılan gönüllü üniversiteliler, Üçtaş Köyündeki yatılı bölge okulu öğrencileriyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. 
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezince (TUZGEM) yürütülen projeye katılan gönüllü üniversiteliler, Üçtaş Köyündeki yatılı bölge okulu öğrencileriyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.
 
İstanbul'daki Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezince yürütülen "Hayal Ağacı" projesi kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerindeki 25 üniversiteden gönüllü öğrenciler Üçtaş Köyündeki yatılı bölge okulu (YİBO) öğrencileriyle bir araya gelerek buradaki öğrencilerle çeşitli eğitsel etkinlikler gerçekleştirdi.
 
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezince (TUZGEM), bu ayki etkinlikler çerçevesinde Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitim Şefi Ünal BABAYİĞİT ve Tuzla Gençlik Merkezi Koordinatörü Ferdi KOÇBEY ile birlikte Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Öğrencileri Üçtaş Köyündeki yatılı bölge okulunu ziyaret etti. Öğrencilere, çeşitli kitaplar, kırtasiye ve spor malzemelerinin yanı sıra oyun setleri, giyim ve temizlik malzemelerinden oluşan çeşitli hediyeler dağıttılar.
 
Proje kapsamında Üçtaş Köyündeki yatılı bölge okulundan (YİBO) başarılı 2 öğrenci Tuzla Belediyesi’nin konuğu olarak 8 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek ‘Bilim Şenliği’ne katılacak ve öğrencilerin hayalini kurdukları istekleri de yine Tuzla Belediye başkanı Dr. Şadi YAZICI tarafından karşılanacak.
 
 
Bir Sonraki Hedefimiz Günyüzü Köyü
 
Hayal Ağacımızdaki meyvelerimizin olgunlaşması için çok çok çalışmamız gerekir diyen, Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitim Şefi Ünal BABAYİĞİT ‘’Her aile çocuğunun başarılı olmasını ister. Başarıda ki kasıt öğrencinin yalnızca derslerinde başarılı olması değil aynı zamanda öğretmenlerine ve büyüklerine saygılı olan, arkadaşları ile iyi geçinen ve ders dışı etkinliklerde de kendini gösterebilen sosyal bir öğrenci olmasıdır. Bu amaçla çok okul gezdik. Çeşitli hediyelerin yanı sıra etkinlikler gerçekleştirip oyunlar oynadık. Yaptığımız ziyaretler öğrenciler, öğretmenler ve bölge halkı tarafından takdir ediliyor. Yardım programında öğrencilerimizin sevinçleri bizleri de mutlu ediyor. Her öğrencinin kalbine dokunarak hayallerini geliştiriyoruz. Çocukları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Gittiğimiz diğer okullardaki gibi Üçtaş YİBO’da 2 öğrenci belirleyeceğiz. Bu öğrencileri İstanbul'a götürüp, Tuzla Belediyesi’nce hayallerini gerçekleştireceğiz. Bir sonraki hedefimiz Günyüzü Köyü İlköğretim okuludur." dedi.
 
 
Bu Projeyi Hayata Geçiren Herkese Teşekkürler
 
Üçtaş Yatılı Bölge Okulu (YİBO) Aile Birliği ve Üçtaş Derneği eski başkanı Hasa BOZ, "Hayal Ağacı" projesi kapsamında okulu ziyaret eden Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM) öğrencilerine teşekkür etti. Hasan BOZ, bu projeyi hayata geçiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi YAZICI’ya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven ADA’ya, Tuzla Gençlik Merkezi Koordinatörü Ferdi KOÇBEY’e, Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitim Şefi Ünal BABAYİĞİT’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Günyüzüm Haber
 
 
 TUZGEM   Hayal   Ağacı   Üçtaş’ta 

 Okunma Sayısı : 8632      Tarih :25.12.2015


metin meral - 20.03.2016 -

üçtaş YİBO nun ögrencisiyim


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu