29 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Hasta ve Vefat     Üçtaş eski muhrarı Soner Meral vefat etti

 Üçtaş eski muhrarı Soner Meral vefat etti

Üçtaş Köyü eski muhtarı tomruk yüklediği sırada araçtan düşerek öldüÜçtaş Köyü eski muhtarı tomruk yüklediği sırada araçtan düşerek öldü
 
Gümüşhane’nin en kalabalık köyü olan Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyünde 2 dönem muhtarlık yapan Soner Meral, kamyona tomruk yüklerken dengesini kaybederek düşme sonucu hayatını kaybetti.
 
 
Genç yaşına rağmen 2 dönem üst üste Üçtaş Köyünde muhtarlık yapan 44 yaşındaki Soner Meral, Harmancık yaylası yakınlarında, Sarıtaş yaylasının altında ağaç kesiminin ardından kamyona yükleme yapıldığı esnada ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek kafasının üzerine zemine düştü.
 
Olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansıyla Kürtün Devlet Hastanesine getirilen Meral, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
 
Acı olayın duyulmasının ardından Meral’in sevenleri Kürtün Devlet Hastanesine akın etti. Cenazesinin yarın (15.11.2019 Cuma) Üçtaş Köyünde kılınacak cenaze namazına müteakiben köyünde toprağa verilecek. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
Bölgede sevilen birisi ve 3 çocuk babası olan Sone Meral’e Allahtan rahmet ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
 
Olayın duyulmasından sonra bir dönem 23, 24 ve 25. dönemde AK Parti’den Gümüşhane Milletvekili seçilen Porf Dr. Kemalaettin Aydın Sosyal medya hesabından Soner Meral’in resmini paylaşarak ‘’Güzel İnsan Mekânın Cennet Olsun’’ başlığı altında duygularını paylaştı.
 
 
‘‘Güzel İnsan Mekânın Cennet Olsun’’
 
Kürtün havzasına yolu düşünce insanın yüreği ve gözü dost yürekli Üçtaş’ın muhtarı Soner Merali arar. Dağında başında, Yaylası’nda ovasında hep o vardır. Köyünün haklarını sonuna kadar ateşli savunur. Ne istediyse de onu çok seven Kemalettin hocasından alırdı. Bize yörenin oyunu olan Cemo’yu öğretmiş, her şenlikte sağ yanımıza girip oynardın. Köyünün her metrekaresini bana gezdirip artık sende TÖRNÜK’lüsün derdin.

Soner kardeşim çok güzel yüreğin vardı. Bizlerde hakkın vardı. Hakkını helal et, mekânın cennet olsun. Acımızı dua ile azaltmaya çalışacağız. Ailenin, köyünün ve tüm muhtar arkadaşlarının başı sağ olsun, Allah sabırlar versin
 
 
 
 
 
 Üçtaş   eski   muhrarı   Soner   Meral   vefat   etti 

 Okunma Sayısı : 773      Tarih :25.11.2019


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu