29 Ekim 2020
  Ana Sayfa     Genel Haberler     Yeni Başkan Bünyamin Kara

 Yeni Başkan Bünyamin Kara

Törnük Derneği 9. olağan genel kurulunda, başkanlığa Bünyamin Kara seçildi.


#BünyaminKara; Bünyamin Kara; #Törnük; @Gunyuzum; Törnük #Başkan; #Gümüşhane; #Kürtün; #GünyüzüKöyü; GünyüzüKöyü;

 

Törnük Derneği 9. olağan genel kurulunda, başkanlığa Bünyamin Kara seçildi.
 
Gümüşhane’nin en büyük köylerinden olan Günyüzü ve Üçtaş Köyleri adına 2001 yılında kurulan ve İstanbul’da 18 yıldır faaliyet gösteren Törnük Derneği (Günyüzü Ve Üçtaş Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği), yapılan 9. olağan genel kurul sonrasında tek listeyle girdiği seçimde Bünyamin KARA Dernek Başkanı seçildi.
 
İstanbul Pendik Kavakpınar’da bulunan derneğin kongresi, dernek lokalinde sabah saat 10:30 ‘da başladı. Mevcut Dernek Başkanı Nazmi Karahan ve Yönetim Kurulu gelen misafiri ve üyeleri kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi.
 
186 üyesi bulunan Günyüzü Ve Üçtaş Derneği hazirun listesine göre gerekli yasal çoğunluğun sağlandığı görülerek toplantı başlatıldı. Dernek Başkanı Nazmi Karahan’ın açılış konuşmasına müteakiben, bir dakikalık saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Kongrede, önce Divan teşekkülü oluşturularak, Divan başkanlığına eski dernek başkanlarından Şaban UZUN, kâtipliğine ise Esat TEN seçildi.
 
Divan Başkanı, faaliyet raporunun okunması için Dernek Başkanına söz verdi. Dernek faaliyet raporunun dernek başkanı tarafından okunmasına müteakiben, faaliyet raporu divan başkanı tarafından genel kurulun oylamasına sunularak ibra edildi.
 
Dernek kesin hesap raporu ile tahmini bütçe raporu ayrı ayrı raporu da dernek saymanı tarafından genel kurul huzurunda okunduktan sonra, divan başkanınca genel kurulun oylamasına sunuldu ve ibra edildi.  Ayrıca denetim kurulu raporu da okunarak ibra edildi. Gündem maddesi gereği yönetim ve denetim kurullarının asil ve yedek üye seçimlerinin yapılmasına başlandı.
 
Bünyamin KARA tarafından divan başkanlığına sunulan 7 asil ve 7 yedek yönetim kurulu ile 3 asil ve 3 yedek denetim kurulundan oluşan ve Bünyamin KARA Başkanlığındaki blok liste okundu. Başka bir önerinin olmaması üzerine önerilen liste açık oylamaya sunuldu ve yapılan açık oylama sonucunda sunulmuş tek liste kabul edilerek, Bünyamin KARA Törnük Derneği (Günyüzü Ve Üçtaş Köyleri Kültür Ve Dayanışma Derneği) Başkanı oldu.
 
Kendinden önceki yönetimde Halkla İlişkiler görevini üslenen Bünyamin KARA üyelere seslenerek kendisine ve arkadaşlarına gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:
 
"Sorumluluğumuzun bilinci içerisindeyiz. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım, almış olduğumuz bayrağı derneğimize hizmet anlamında daha ileriye, daha yükseklere taşımak için seçildiğimizi biliyoruz, biz destekleyenleri ve güvenenleri mahcup etmeyeceğiz, hepinize teşekkür ediyorum."
 
YENİ YÖNETİM VE DENETİM KURULU
 
 
DENETİM KURULU
 
1 Bünyamin KARA
2 Ersin ÇAKAR
3 Faruk ŞAHİN
4 EYÜP KARA
5 Engin KAVAL
6 Özcan BOZ
7 Cabir SOYLU
 
YÖNETİM KURULU YEDEK
 
1 Esat TEN
2 Murat UZUN
3 Yener UZUN
4 Turgut ŞAHİN
5 Mahmut KARA
6 Osman KAYA
7 Burhan ÇAK
 
DENETLEME KURULU
 
1 Özcan ÇAK
2 Lokman YAYLA
3 Rasim UZUN
DENETLEME KURULU YEDEK
 
1 Hamza KARA
2 Sinan TEN
3 Nadi KOZLU
 
Bünyamin KARA Kimdir?
 
1988 Gümüşhane’nin Kürtün İlçesine bağlı Günyüzü köyünde dünyaya geldi. Karlıtepe İlkokulu, Fatih Hoca Ortaokulu ve Fevzi çakmak Lisesinden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünü bitirdi.
 
Mavi Karadeniz televizyonunda kameraman  ve Yayın Yönetmeni olarak başlayan basın kariyeri Yeniçağ Haber, 6 News Haberde Yayın Yönetmeni, BJK TV, CNN’de Reji Sorumlusu, HaberTürk Tv’de  Teknik Yönetmen ve Digitürk’te Reji Sorumlusu ve son olarak F5 İnternet haber sitesinde Editör olarak devam etmektedir. Bünyamin Kara ayrıca Müzik alanında bir çok sanatçıya klip yönetmenliği ve yapımcılığı da yapmıştır.
 
19 Kasım 2017 tarihinde Törnük (Günyüzü ve Üçtaş Köyleri) Kültür ve Dayanışma Derneği 8 olağan kongresinde Başkan seçilen Nazmi Karahan ekibinde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak görev almıştır.  17.11.2019 tarihinde yapılan 9 olağan kongresinde Başkan olarak seçilmiştir.
 
Bünyamin KARA evli 1 kız babası
 
 
Haber Günyüzüm
www.gunyuzum.com
   İçerik Galerisi

 Yeni   Başkan   Bünyamin   Kara 

 Okunma Sayısı : 1528      Tarih :25.11.2019


Ad-Soyad
E-Posta
Yorum
 
Güvenlik Kodu